NILA

Про нас

БІО ЗАХИСТ - чому і як варто захищати фасади від впливу біологічних чинників

Наявність симптомів мікробіологічного забруднювання на фасадах будівель - це щораз частіше явище. Найпростіше можна його охарактеризувати як зеленуватий наліт на стінах будівлі, який своїм виглядом може нагадувати  (залежно від ступеня інфікування поверхні) брудно-зелені плями або, в екстремальних випадках, змінити колір всього фасаду.

1. Під мікроскопом

Мікробіологічне забруднювання може виступати на всіх видах штукатурок, в тому числі на мінеральних поверхнях, на яких, через декілька років змінюється хімічна реакція основи.

Таксони (групи споріднених між собою організмів) водоростей, які виступають на стінах, отримують мінеральні складники з атмосфери, атмосферних опадів, пилу та з речовин, які становлять складники штукатурок, на яких вони живуть, полімерів чи целюлози. Вони можуть також асимілювати, (пристосовувати) азот з атмосфери. Всі ці ознаки виду можуть вплинути на появу на фасаді початків забруднення.

2. ВОДА = ЖИТТЯ

Деякі з описаних вище організмів витримують дуже довгі періоди посухи. Однак для розростання аерофітичних водоростей достатньо краплі води. Фасад, наражений на вплив цієї живодайної рідини може дуже швидко порости, тому дуже важливо усвідомлювати важливість ситуації вже на етапі виконавчих робіт, оскільки після їх закінчення може бути запізно. Безпосередньою причиною обростання є конденсація водної пари на поверхні штукатурки та виконавчі помилки, допущені під час виконання будівельних робіт. Основні з них це:

Як врятувати фасад?

Якщо ми зустрінемося з проблемою обростання будівлі, не мусимо журитися. Наш фасад можна врятувати. По-перше мусимо відповідно запланувати і виконати ремонтні роботи - оцінити стан фасаду, очистити поверхню та налагодити можливі дефекти. Потім виконати захисні роботи, які полягають в використанні препарату для знищення мікроорганізмів, та використати фарбу, в склад якої входить покривний біоцид.

Ремонтні роботи мусять виконуватися в стабільну і бездощову погоду. Ми починаємо від миття фасаду чистою водою за допомогою мийки під тиском - після цієї операції потрібно почекати, коли стіни повністю висохнуть (мін. час очікування - 12 год.). Потім наносимо  біоцидний препарат "Elewacid" за допомогою обприскувача під тиском з гербіцидним закінченням, пензля або валика. Після дезінфекції слід почекати мін.6 год. перш ніж приступити до чергових робіт. На декількарічних штукатурках необхідно, перед малюванням, заґрунтувати стіни Глибокопроникним ґрунтом, який вирівняє поглинаючу здатність основи та її зміцнить. Для реновації штукатурок рекомендується силіконова фарба, яка поєднує в собі дві переваги: низьку абсорбцію та добру паропроникність.